سرعتتان را کم کنید و حاضر باشید


به ما آموخته شده که برای زندگی موفق باید به سرعت به امور خود بپردازیم، کارهایمان را تکمیل کنیم و وظایف روزانه را انجام دهیم. هرچه سرعت بیشتر، موفقیت بزرگتر. ولی آیا این موضوع صحت دارد؟ به نظر می رسد در میان این سرعت ما جواهر گرانقدری به نام خوشبختی را گم می کنیم با وجود اینکه در دسترس ما قرار دارد.

شاید تصور ما بر این باشد که خوشبختی زمانی اتفاق می افتد که سطح زندگی خود را بهبود ببخشیم، به اهداف خود برسیم، در کسب و کار خود موفق شویم یا تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان برسانیم. شاید وقتی به آن سفر روایی برویم لمسش کنیم یا شاید زمانی که فرصتی برای استراحت پیدا کنیم بیاید.

 

شاید فردا…

ولی من می گویم خوشبختی همین الان هم در دسترس شماست. بیایید این را با هم امتحان کنیم:

  • به جای عجله کردن، سرعت خود را کم کنید.
  • مکث کنید تا از لحظه کنونی لذت ببرید.
  • واقعاً به همه چیز در لحظه توجه کنید و حتی چیزهای کوچکی را برای قدردانی پیدا کنید.
  • قدردان چیزهای باشید که همین الان اینجا هست.
  • اجازه دهید چیزهایی که شما را آزار می دهند فقط در زندگی حضور داشته باشند، بدون اینکه با آنها دعوا کنید، بدون اینکه آنها را از خود دور کنید.
  • اجازه ندهید مسایل کوچک شما را آزار دهند چون جیزی پیدا نمی شود که ارزش خراب کردن این لحظه را داشته باشد.

بگذارید زیبایی این لحظه مثل یک موج گرم بر ساحل تو فرود آید.

اینها چیزهایی است که قبلاً شنیده ایم و آنها را می دانیم. اما آنها را انجام نمی دهیم چرا که نکته اصلی انجام این امور تمرین آنهاست و این مقاومت ذهن است که نمی خواهد بگذارد ما کاری انجام دهیم که سلطه اش را بر وجود ما به خطر بیندازد. بجای تن دادن به وسوسه شروع تمرین از فردا یا از وقتی دیگر، همین الان به لحظه بیایید و لذت حضور را به زندگی خود تقدیم کنید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *