4.75
(4 امتیازات)

50 گام ذهن آگاهانه

دسته بندی ها: ذهن آگاهی
لیست علاقه‌مندی‌ها اشتراک گذاری
اشتراک گذاری محصول
لینک صفحه
در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره دوره

سلسله جلسات و مقالات 50 گام ذهن آگاهانه برای افزایش عزت نفس، در وهله اول شامل اقدامات ساده و کوچک برای افزایش ذهن آگاهی است که می توانید هر روز صبح، در محل کار، در خانه، یا هر کجا که ممکن است انجامش دهید.

در دوره 50 گام ذهن آگاهانه تمرینات و مراقبه هایی برای تقویت و تعمیق آگاهی و عواطف شما وجود دارد. این دوره بر اساس دوره های استاندارد دانشگاه برکلی کالیفرنیا، دوره های رسمی آموزش ذهن آگاهی (Mindfulness) پروفسور جان کابات زین و خانم جانتی ماروتا طراحی و ارائه شده است. لازم است که احساسات و نتایج خود را هم در دفترچه یادداشت و در بخش نظرات سایت ثبت نمایید تا یادآوری کند که کدام اقدامات منجر به احساس مثبت شده و کدام یک باعث احساس منفی می شود. هنگامی که از طریق این دوره سفر می کنید و ویژگی های عزت نفس ذهن آگاهانه را پرورش می دهید،

با تکنیک های مراقبه که در سایت معرفی می کنم و روش های استفاده از ذهن آگاهی در زندگی روزمره آشنا می شوید. نیازی به انجام کارهای عجیب برای تغییر احساس خود نخواهید داشت. با انجام تمرینات خود را خواهید شناخت و عمرتان را در انتقاد از خود، مقایسه و احساس بی لیاقتی تلف نخواهید کرد. خواهید فهمید که واقعاً اوضاع چگونه است و نه اینکه چگونه آنها را تفسیر می کنید، و در نهایت تمامیت و خرد خود اصیل درون خود را کشف خواهید کرد.

نقشه راه 50 گام ذهن آگاهانه

از طریق مراقبه، از نفس خود، بدن و چیزهای دیگر برای تمرکز توجه خود استفاده خواهید کرد. با تمرکز ذهن بر روی تجربه لحظه به لحظه خود، خواهید آموخت که چگونه “بر آنچه در حال حاضر موجود است” تمرکز کنید. آگاهانه و بی طرف توجه خود را اعمال کنید تا بتوانید به آنچه در برابر آن مقاومت می کنید مسلط شوید. اگر هر یک از این تمرینات مخصوصاً روش های رسمی مراقبه چه مراقبه های در حالت سکون و چه در حرکت برایتان مفید بود،

این مراقبه می تواند به عنوان وسیله ای برای ایجاد یک تمرین رسمی ذهن آگاهی باشد و می توانید به عنوان بخشی از تمرین روزانه خود بارها و بارها به آن تمرین بازگردید. بازدید منظم از این سایت و مشارکت در انتقال تجربیات و دستاوردها به شما کمک می کند تا این روند تکاملی و آزادسازی ذهن را آغاز، پشتیبانی و حفظ کنید. همچنین شنیدن فایل های صوتی و پادکست ها را به عنوان بخشی از تمرین رسمی خود قرار دهید.

تعهد

متعهد بودن به اجرای منظم دوره و ممارست مداوم برای انجام مداوم آنها، انجام تمرینات روزانه حتی به مدت 5 دقیقه، بهتر از تمرین طولنی مدتی است که هر چند روز یکبار صورت پذیرد.

سختگیر نباشید، زمانهای بسیاری برای انجام تمریت وجود دارد. قبل از صبحانه، هنگام بازگشت از محل کار یا مدرسه به خانه و هنگام خواب همه موارد مناسب برای مراقبه است. این اوقات انتقالی روز شما را به سکوت و توقف قبل از غرق شدن در لیست کارهایتان و مشغله کاری دعوت می کند.

تکنیک های معرفی شده هر چند کوچک، بسیار مهم هستند. با گام های کوچک است که می توان به ارتفاعات بلند رسید!

هنگامی که مکانی برای تمرین آماده کرده باشید، بعد از مدتی احساس می کنید قلبتان شما را به این مکان می کشاند. بسیاری از تمرینات این دوره تجربه نویسی را به شما پیشنهاد می کند. نوشتن و جاری کردن افکار روی کاغذ. به شما امکان می دهد سرعت فکر خود را کم کنید، عقب بروید و دیدگاه واضح، بینش و آگاهی، خودشناسی و بهبود عاطفی کسب کنید.

پیشنهاد می کنم یک دفتر زیبا برای نوشتن این تجربیات متعالی تهیه کنید. تکنیک هایی که معرفی خواهد شد فقط چند دقیقه به طول می انجامد البته می توانید زمان انجام این مراقبه ها را طولانی تر کنید.

این آموزه ها و تکنیک ها به طور متوالی ارائه می شوند (یعنی هر تکنیک بر پایه موارد قبلی بنا می شود). در ابتدا روشهای اساسی تنفس و آگاهی از بدن و به دنبال آن شیوه هایی که “با افکار ، عواطف و روابط” کار می کنند، را خواهید آموخت.

لازم است که تمامی تکنیک ها را تک به تک پیش بروید و تجربیات خود را چه در دفترتان و چه در همین وب سایت به اشتراک بگذارید.

 

این دوره در کانال تلگرامی مدرسه ذهن آگاهی به رایگان در اختیار شماست. ولی خرید دوره علاوه بر رعایت قانون جبران، به رشد و تامین منابع مطالعاتی بیشتر سایت کمک خواهد کرد.

نمایش بیشتر

چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

 • با ذهن آگاهی آشنا خواهید شد
 • با تنفس صحیح ذهن آگاهانه آشنا می شوید
 • تمرینات جسمی را فرا خواهید گرفت
 • مراقبه های ذهن آگاهانه را خواهید آموخت
 • به عزت نفس ذهن آگاهانه دست خواهید یافت

محتوای دوره

فصل اول: تنفس و جسم

 • گام اول: تنفس صحیح برای افزایش ذهن آگاهی
  00:00
 • گام دوم – تنفس در حالت انقباض
  00:00
 • گام سوم: نفس هایتان را لمس کنید
  00:00
 • گام چهارم: جریان نفس را حس کنید
  00:00
 • گام پنجم: وابستگی نفس و زندگی
  00:00
 • گام ششم: تمرین جسمی
  00:00
 • گام هفتم: کتاب بدنت را بخوان
  00:00
 • گام هشتم: احساسات درون خود را کاوش کنید
  00:00
 • گام نهم: با وقار بنشینید
  00:00
 • گام دهم: یکپارچگی ذهن و بدن
  00:00
 • گام یازدهم: جریان انرژی
  00:00
 • گام دوازدهم: بوسه بر زمین
  00:00
 • گام سیزدهم : درسی از جلبک دریایی

فصل دوم: تفکر و ذهن

فصل سوم: عواطف و قلب

فصل چهارم: زندگی در جهان

رتبه بندی و نظرات دانشجویان

4.8
جمع 4 امتیاز
5
۳ رتبه بندی
4
۱ رتبه بندی
3
۰ رتبه بندی
2
۰ رتبه بندی
1
۰ رتبه بندی
زح
3 سال قبل
تنفس شکمی احساس جالبی داشت خوشم اومد و اینکه در حال انجام نفس های عمیق حس خوبی داشتم و استرسم کم شده بود و ارامش گرفته بودم.تنفس سینه ای خب تقریبا عادی بود ولی انگار سنگینی روی قفسه سینه‌م احساس میکردم.ممنون بابت دوره
حر
3 سال قبل
امیدوارم برکت باشید استاد گرامی
ثر
3 سال قبل
خیلی خیلی عالی. متشکرم استاد
زج
3 سال قبل
انشاءالله من و تمام دوستان از این دوره ارزشمند نهایت استفاده رو ببریم